Co zaliczamy do instalacji OZE?
Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, czyli takich, które bazują na surowcach naturalnych i niewyczerpalnych, w zdecydowany sposób wpływa na środowisko naturalne.
Co warto wiedzieć o odnawialnych źródłach energii?
Ekologia to obecnie najczęściej wymawiane słowo. Dbamy o środowisko poprzez stosowanie ekologicznych produktów, ograniczanie plastiku, segregowanie śmieci oraz stosowanie odnawialnych źródeł energii, jak słońce, którego potencjał wykorzystują panele fotowoltaiczne. Wykorzystywanie takich źródeł nie wiąże się z ich długotrwałym deficytem, gdyż ich zasób odnawia się w dość szybkim czasie. Wybierając usługi firmy Serwis Domowy, będziemy mogli samodzielnie produkować energię. Prawidłowo wykonany montaż zapewni bezawaryjną pracę. Naturalne zasoby są nieograniczone, a korzystanie z nich jest przyjazne dla środowiska. Wszystkie odnawialne źródła energii mają tę zaletę, że podczas generowania i produkcji energii do atmosfery nie są emitowane żadne szkodliwe substancje.
Jakie są odnawialne źródła energii?
Procesy przyrodnicze, które dostarczają energii alternatywnej dla tradycyjnych i nieodnawialnych jej środków przekazu, czyli paliw kopalnych, są naturalne i przyjazne dla środowiska. Należy do nich przede wszystkim energia słoneczna, która dociera do Ziemi w postaci promieniowania słonecznego. Można ją wykorzystywać do wytwarzania energii elektrycznej lub ciepła niemal w każdym miejscu na Ziemi. Energia wiatrowa jest drugim najpopularniejszym odnawialnym źródłem energii. Do generowania prądu służą turbiny wiatrowe. Elektrownie wodne, choć nie słychać o nich tak głośno, generują największą moc, gdyż wykorzystują niezwykły żywioł, jakim jest woda. Kolejnym odnawialnym źródłem energii jest energia biomasy. Do wytwarzania energii służą wszelkie substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, które podlegają biodegradacji. Ostatnim odnawialnym źródłem jest geotermia, czyli energia z wewnątrz ziemi. Wykorzystuje ona ciepło wody i skał, które znajdują się pod powierzchnią.